Препорачано

Фотелјите се за релаксирање и разубавување на просторот

Дали постои нешто подобро од опуштено седење во домашна атмосфера на удобна фотелја со омилената книга во раце и шолја кафе? Или пак, во омилениот кафе бар или ресторан, удобно потпрени и комплетно релаксирани уживајќи со пријателите?

Фотелјите се место за одмор, опуштање и враќање на внатрешниот мир по напорниот работен ден.

Без оглед на тоа дали најдобро се чувствувате седејќи во фотелја со современ дизајн или пак, седејќи во  стилска фотелја со класичен дизајн, таа ќе го надополни изгледот на домот или деловниот, односно угостителскиот простор.

Еднобојна или шарена, со цветен или апстрактен дезен, плиш или ткаен мебел штоф, со линии или пепито, со рапава или мазна текстура - изборот е ваш..

Веруваме дека палетата на материјали која опфаќа пет категории на мебел штоф, во кои има над педесет типови на ткаен мебел штоф и микрофибер аква клин (aqua clean) со најразновидни текстури, бои и дезени и штоф кој во својот состав содржи 100% памук или на италијанска кожа, исто така во пет категории со различна текстура и над 180 нијанси на бои ќе го задоволи вашиот префинет вкус.
 

Поврзани блог статии